Kur'ân Âyetlerinin En Büyüğü Âyetü'l Kürsî ve Tefsîri Yazdır E-posta
Image Kur’an-ı Kerim’in her bir suresi ve ayeti nice fazilete sahip olmakla birlikte bazı sure ve ayetlerin, gerek Kur’an-ı Kerim gerekse Efendiler Efendisi tarafından faziletine özel bir vurgu yapılmıştır. Bunlardan biri de Âyet-ül Kürsî olarak bilinen Bakara sûresinin 255. âyetidir.

Konu olarak, yüce Allah’ın zâtını ve bazı sıfatlarını anlatan, göklerle yerin yaratılmasından ve Allahu Teala’nın kürsîsinden, ahiretteki şefaatten bahseden âyeti kerime, bunların yanında bilemediğimiz pek çok hikmete binaen, bizzat Resûl-i Ekrem Efendimiz tarafından ümmetine, çok şerefli ve kıymetli olduğu öğretilmiştir.

Daha önce, Namazı Anlayarak Kılmak, Hucurat Suresi Tefsiri, Kâf Suresi Tefsiri, Kısa Sûrelerin Tefsiri gibi çalışmalara imza atan Prof. Dr. Davut Aydüz bu defa, üstte kısaca özelliklerinden bahsettiğimiz Âyetü’l Kürsî ile ilgili bir çalışma ile karşımıza çıkıyor. Eser, “Kur’ân Âyetlerinin en Büyüğü: Âyet’ül Kürsî ve Tefsiri” adını taşıyor.
Prof. Dr. Davut Aydüz, bu eserinde de inananların gerek namazlarında gerekse namaz dışında her zaman sıkça okumuş oldukları bu yüce âyetin hangi derunî manalar içerdiğini, nelerden bahsettiğini akademik ağırlıktan –bilinçli bir tercihle- uzak kalarak anlatmaya gayret ediyor.

“Kur’an ayetlerinin en Büyüğü: Âyet’ül Kürsî ve Tefsiri”, Kur’ân’ı anlama ve bu nisbette de ibadetlerden zevk alma adına önemli bir çalışma.

Yayın No : 80 
ISBN : 978-975-6079-90-4 
Barkot : 978-975-6079-90-4 
104 sayfa. 13,5 x 21 

Fiyatı: 2.80 TL

Kitabı satın almak için tıklayınız.

 
< Önceki   Sonraki >

Faziletli Dualar

Peygamber Efendimiz'in Dilinden Faziletli Dualar
Duanın insan için ne anlam ifade ettiğini ve okuduğu veya okuyacağı duaların fazilet ve değerini bilmek isteyenler için bir başvuru kaynağı.

Yasin Suresi Tefsiri

Yasin Suresi Tefsiri
Ayrıca nasıl ki kalp, vücudun emîridir, aynı şekilde Yâsîn Sûresi de Kur’ân sûrelerinin emîri hükmündedir.

Namazı Anlayarak Kılmak
Namaz, İslâm'ın beş esasından biri ve çok önemli bir ibadettir. Kuran'da inanmaya ait meselelerin hemen ardından namazdan bahsedilir.

Yasin Suresi Tefsiri
Kur’an-ı Kerim’in her bir suresi ve ayeti nice fazilete sahip olmakla birlikte bazı sure ve ayetlerin, gerek Kur’an-ı Kerim gerekse Efendiler Efendisi tarafından faziletine özel bir vurgu yapılmıştır.

Bugün82
Dün151
Toplam324021